SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supkoppar 11503087
nr 1150 3087
Supkoppar
6 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962, invändigt förgyllda, höjd: 4 cm, vikt ca 150 g
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:42:19
300 kr
350 kr
450 kr
11 dec
Läs mer om Silver
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.